صندوق مکانیزه فروش

صندوق مکانیزه فروش با هدف سرعت بخشیدن به سرعت فروش و ایجاد شفافیت در بازارهای مالی توسعه داده شده است. گروه نرم افزاری محک نیز با ورود به این عرصه تلاش کرده تا سهم خود را در رسیدن به این اهداف انجام دهد.

 

 
صندوق مکانیزه فروش چیست؟
صندوق مکانیزه فروش یک سامانه الکترونیکی است که وظیفه ثبت خرید، محاسبه خودکار هزینه، صدور فیش و کسر کالا از موجودی انبار را بر عهده دارد. تمام این مراحل به صورت هم‌زمان و در هنگام خرید مشتری اتفاق می‌افتد. این سامانه به صورت یک رایانه رومیزی با سطح لمسی بر روی پیشخوان فروشنده قرار گرفته و فروشندگان با استفاده از منوهای این نرم افزار از امکانات مختلف آن بهره می‌برند. صندوق مکانیزه فروش محک با فراهم آوردن امکانات گوناگون برای انواع فروشگاه‌ها، تمام نیازهای اصناف مختلف را برطرف می‌کند.
 
چرا به صندوق مکانیزه فروش نیاز داریم؟
استفاده از صندوق مکانیزه فروش علاوه بر انجام عملیات‌های فروش به صورت هم زمان و تسریع این فرایند، از نظر قانونی نیز الزامی است. وزارت محترم اقتصاد و دارایی استفاده از صندوق مکانیزه یا نرم افزار فروشگاهی را به منظور شفافیت در معاملات و اخذ مالیات به صورت عادلانه الزامی کرده است.
 
چه مشاغلی ملزم به استفاده از صندوق مکانیزه فروش هستند؟

سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر، فروشندگان آهن آلات، فروشندگان لوازم صوتی و تصویری، فروشندگان انواع رایانه و قطعات سخت افزاری، فروشندگان ماشین های اداری و لوازم و قطعات تجهیزات مربوط به آن‌ها، فروشندگان لوازم خانگی، هتل ها و هتل آپارتمان‌ها بخشی از اصنافی هستند که ملزم به استفاده از صندوق مکانیزه فروش هستند. لیست کامل اصناف را در پایین همین صفحه ببینید.

عواقب عدم معرفی این سامانه چیست؟
طبق قانون مودیان مالیاتی که در سامانه مودیان ثبت نام نکرده و یا از صندوق فروشگاهی استفاده نمی‌کنند، معادل ده درصد کل فروش انجام شده و یا مبلغ دو میلیون تومان (هر کدام که بیشتر باشد) جریمه شده و از معافیت‌های مالیاتی، نرخ صفر و مشوق‌های موضوع قانون مالیات‌های مستقیم در همان سال مالی محروم خواهند شد.

جهت مشاهده دمو نرم افزارحسابداری محک و مشاوره رایگان لطفا فرم زیر را تکمیل کنید